Forrest Gump Team

Záluží u Třemošné
703173251

jiriciprag@gmail.com

Perry (Tom)

Konstruktér, manželka foresťačka Vlaďka :) syn Toník - 2 roky

Kdy jsi začal/a běhat a proč?  

Já vždycky jezdil na kole, ale někdy kolem roku 2009 jsem zjistil, že když na jaře třeba tejden v kuse leje, je lepší vydržet hodinu běhat v dešti, než čekat doma, až bude hezky na kolo.

 Vzpomeneš si na svůj první závod?

Muj první běžeckej závod byl vlastně triatlon – v červnu 2010 v Chodově u Varů. Byla strašná zima, já tam byl snad jedinej bez neoprenu a protože jsem nechtěl v tý vodě mrznout před startem, naběhnul jsem tam až se startovnim hvizdem a málem zkolaboval. Čistě běžeckou premiéru jsem si odbyl o čtyři měsíce později v Jáchymově při běhu okolo Panorámy. Už tam jsem zjistil, že do kopce běhám celkem slušně, ale po rovině mě předběhne kdejakej důchodce.

Jak často vyběhneš?

 

Protože jsem furt hlavně cyklista, naběhám toho vlastně strašně málo. Častý běhání mi nedělá dobře a vede k různejm zraněním, takže třeba nikdy neběhám dva dny po sobě a vyběhnu tak 1-2x za tejden. Když jsem bydlel v Kruškách, tak jsem třeba přes zimu neběhal vůbec a jen lyžoval (běžky).

 

Co tě na běhání nejvíc baví? 

 

Moje nejhezčí vzpomínky na běhání mam z Alp, kde člověk nacpe baťůžek dobrotama a vodou a nahání půl dne po skalách a pěšinkách sviště a krávy. U nás se tomu dá těžko přiblížit, ale i v Krušnejch se dá zmizet do lesů a nepotkat nikoho a přitom si dát pěkně do těla. Teď v Plzni běhám aspoň na Krkavec, kterej mam za barákem, ideálně, když je hnusně, protože to tam nikdo neni.

 

Co považuješ za svuj největší úspěch?     

 

Mam radost z každý bedny z lokálního srandazávodu a asi třikrát v životě se mi podařilo nějakej triatlon i celkově vyhrát. Na těhle našich závodech okolo místního kachňáku je to vždycky o tom, kdo přijde, ale je to prostě dobrej pocit bejt na chvilku někde v něčem nejlepší. Ale víc vzpomínek po letech zůstává z dlouhejch závodů, kam člověk nejezdí vyhrát, ale bojuje sám se sebou (Ironman Slovakman 2014, 90km Boboloppet na běžkách, muj nejdelší běh 48km Pilsentrail Radeč, stokilometrový bajkový maratony jako Sudety nebo Tuatara…).

 

Děláš ještě jiný sport a pokud ano, jaký? 

 


Hlavně to kolo a přes zimu běžky. Snažim se trošku plavat a jeden čas jsem docela lezl, ale to už je dávno. Taky jsem kdysi na prkně brousil neklidskej snowpark, ale to je ještě víc dávno.