Forrest Gump Team

Záluží u Třemošné
703173251

jiriciprag@gmail.com

Olu

Olu

spisovatelka a dramatička, zakládající člen Forrest Gump Teamu

Kdy jsi začala běhat a proč?

Nevážně jsem začala běhat v roce 2013, kdy můj zadek dosáhl velikosti překračující únosnou mez. Přišlo mi to jako dobrá cesta k vysněné postavě, ale protože jsem se k tomu dál ládovala kilem čipsů denně, výsledky to nemělo. Vážně jsem začala běhat až o rok později, kdy mně byla figura putna, protože jsem měla jiné starosti. Postavilo mě to na nohy. Doslova. Byla jsem tehdy psychicky vyčerpaná a běh se ukázal jako výborná cesta, jak zrelaxovat.
 
Vzpomeneš si na svůj první závod?
Samozřejmě. Run Tour v Plzni 2013. Přemluvila jsem Katku, aby běžela se mnou. Myslela jsem, že dva lemplové na stratu je lepší než jeden, že se třeba vzájemně podpoříme. Říkala jak je marná, ale viděla jsem její paty tak dvě sekundy po startovním výstřelu. Pak zmizela někam dopředu a já sotva popadajíc běh prošla svým prvním běžeckým peklem. V cíli jsem lhala, že jsem to celý uběhla a drze přijímala gratulace; týden na to zlotřilej fotograf vystavil fotky na net, jak jdu a ještě mam ten blbej nápad na něj mávat. Od té doby při běhu nepřejdu do chůze, ani kdyby padaly trakaře. Mávat na fotografy jsem nepřestala.
 
Jak často vyběhneš?
Podle nálady. Někdy  třikrát týdně, někdy sedmkrát.
 
Co tě na běhání nejvíc baví?
To, že si nazuješ kecky a jdeš, kdykoli chceš. Nic jiného nepotřebuješ. Běhání se obejde bez limitů, který tak strašně nesnášim.
 
Co považuješ za svůj největší úspěch?
Vzhledem k mému nulovému orientačnímu smyslu a tendenci zabloudit na náměstí, považuju za úspěch, když závod dokončím :-D. Když je pak bedna a nejsem zrovna třetí ze tří, tak jsem dmu pýchou, samozřejmě.
 
Děláš nějaký jiný sport než běh?
Dělám triatlon. Jsem v něm ještě horší než v běhu - ale baví mě o to víc :-D