Forrest Gump Team

Záluží u Třemošné
703173251

jiriciprag@gmail.com

Jiří

Jiří

Manažer výroby, zakladatel Forrest Gump teamu a hlavní pořadatel našich závodů
 

Kdy jsi začal/a běhat a proč?  První vyběhnutí někdy kolem roku 2012. To jsem běžel první dva závody - Běh Borským parkem a nultý ročník Runtour v Plzni. Obojí bylo bez jakéhokoliv tréninku, bez vybavení. Borský park v basketbalových botech a Runtour pro změnu v tenisových. Opravdové běhání začalo až na jaře 2014, kdy jsem po sundání sádry z nohy začal běhat první 5km tratě. Hlavní motivace do běhu ale byla nadváha.

Vzpomeneš si na svůj první závod?    První závod byl už zmiňovaný běh Borským parkem na podzim 2012. Večer v hospodě jsem se domluvil s kamarády, že druhý den ráno budeme stát všichni na startu. Celou noc se probírala taktika na závod až do ranních 5h a v 10h ráno už stojíme na startu. Já asi s 2 promile. Ten závod jsem skončil bezkonkurenčně poslední. Předběhli mě ženy, děti i starci…chvilkama jsem tam i trochu bloudil.

Jak často vyběhneš? Sportuji každý den, ať už je to kolo, běh a nebo plavání. Doplňuji ještě u kruhový trénink a také basketbal a volejbal.

 

Co tě na běhání nejvíc baví?  Ten pocit kdy si vyčistíš hlavu a dáš trochu do těla.

 

Co považuješ za svuj největší úspěch?      To že mě to stále baví a pak také absolvování 2 maratónů a 2 triatlonové half ironmeny.

 

Děláš ještě jiný sport a pokud ano, jaký? 

První závod byl vlastně už v roce 2011 triatlon, kde jsem bohužel málem umřel vyčerpáním. Ale i tak mě chytnul a triatlon tak řadím jako jasnou prioritu. Dále hraji basketbal. V minulosti jsem závodně plaval, kopal do balónu a pak také jezdil závody na kole.